![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 1957572
*
nr 195 7572
Spegel
förg , rekt. H.160
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 november 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/11 13:16:52
1
Vinnande bud
25/11 00:13:41
2
1.600 kr
25/11 00:14:08
2
1.900 kr
25/11 00:14:39
2
2.100 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förg rekt spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 195 7572
Spegel
förg , rekt. H.160
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 november 2002 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/11 13:16:52 | 1 | Vinnande bud |
25/11 00:13:41 | 2 | 1.600 kr |
25/11 00:14:08 | 2 | 1.900 kr |
25/11 00:14:39 | 2 | 2.100 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förg rekt spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53